O mně

Vítám Vás na webových stránkách keramické dílny Blanky Kempné, kterou provozuji v rodné obci Věteřov v okrese Hodonín, 6 km západně od Kyjova.

Ve své dílně tvořím keramiku – různé postavičky, květináče, zvonečky, nástěnné plastiky a keramiku dle představ zákazníků. Moje výrobky zde můžete i zakoupit.

Samostatnou výrobou keramiky se zabývám od roku 2014, předtím jsem sbírala zkušenosti v jiné keramické dílně.

Pro ty co mají šikovné ruce a chuť se něco nového naučit nabízím hodiny keramických kurzů pro děti i dospělé., při kterých se nejen něco naučíte, ale hlavně si odpočinete a zrelaxujete.

Těším se na Vaši návštěvu.

Nejraději pracuji se šamotovou hlínou, kterou zpracovávám ručně, bez použití hrnčířského kruhu. Pro povrchovou úpravu používám různé reliéfní vzory, ocelové kartáče, špachtle a špachtličky. Po důkladném vysušení střepu provádím první výpal na maximální teplotu 1200°C, kdy střep získává svou tvrdost a odolnost. Poté nanáším glazury a podle jejího druhu volím maximální teplotu druhého výpalu. Takto vyráběná keramika je dobře odolná i vůči mrazu. Kromě šamotové hlíny používám i bílou točířskou hlínu, avšak i tu zpracovávám ručně bez použití točířského kruhu. Oproti šamotové hlíně vypaluji tuto hlínu na nižší teplotu – 1180°C.

Pro finální úpravu používám různé glazury s atestem , ale sama mám radši výrobky bez glazur, kdy vynikne krása přírodní hlíny.

Vyrábím i na zakázku dle představ zákazníků i pro různé příležitosti jako jsou narozeniny, svátky, výročí. Zakázková výroba je oceňována individuálně dle náročnosti výroby a dodací lhůta je cca 2-4 týdny.

V případě zájmu navštivte mou dílničku:
Věteřov 106, 697 01 Věteřov
nebo využijte e-mail 2500@seznam.cz či telefon 739 668 003.